
Jak praktycznie wygląda lekcja ?
Na komunikatorze Teams udostępniam tablicę , na której ja piszę , nie uczeń.
Korepetycje na pewno nie są czasem, w którym to ja ciągle, do znudzenia rozwiązuję zadania . Niestety , wtedy uczeń bardzo szybko „wyłącza się” i tylko przytakuje ,że rozumie.
Przede wszystkim angażuję ucznia do rozwiązywania zadań, oczywiście podpowiadam , ukierunkowuję, sama też rozwiązuję zadania .
Daję dla ucznia czas (3-4 minuty ), aby sam pomyślał nad zadaniem . Potem uczeń mówi ,co sam napisał , a ja to piszę na tablicy.
W ten sposób widzę z czym ma (nie ma) problemy . No i uczeń faktycznie uczy się w czasie lekcji.
W czasie lekcji korzystamy z tych samych zbiorów, podręczników , ewentualnie wysyłamy zdjęcia lub pliki.
Jak powinno się przygotować do pierwszej lekcji ?
Uczeń powinien mieć zeszyt (nie kartki ! ) i długopis .
Wyłączony telefon !
Korepetycje traktujemy bardzo poważnie !
Poza tym ważne, aby miał zeszyt z lekcji w szkole ,
książki ,które są w jego szkole.
Po ilu godzinach korepetycji zobaczę efekt ?
Zbyt trudne pytanie .
Z doświadczenia wiem, że czasami wystarczy jedna lekcja i ocena nagle podnosi się , ale też bywa, że trzeba poczekać .
Dużo zależy od tego jak daleko sięgają zaległości.
Czy korepetycje mogą nie przynieść efektów?
„Nauka nie idzie w las tylko w nas ”
Ale ,
jeżeli uczeń nie będzie chciał współpracować tzn.:
woli pisać smsy,
przeglądać strony internetowe,
karmić kota,
zajmować się całą serią innych spraw ,
to, niestety, wyniki są bardzo, bardzo kiepskie.
Czy lekcje mogą być w języku angielskim ?
Nie .
Czytam książki po angielsku , ale nie prowadzę zajęć po angielsku Materiały ze szkoły mogą być w języku angielskim.
Jak nie należy traktować siebie, gdy mamy same jedynki lub niesatysfakcjonujące oceny ?
Nie wolno mówić :
„Jestem głupi ,
nigdy się tego nie nauczę,
nic ze mnie nie będzie ,
za duże zaległości , nie nadrobię „
Z doświadczenia wiem, że jest to wielkie kłamstwo .Takie gadanie odbiera siły .
Czy mogą być lekcje grupowe ?
Nie . Korepetycje są tylko dla jednej osoby .
Czy mogę lekcje odwołać ?
Tak . Ale wtedy proszę o wcześniejsze zgłoszenie odwołania .
Przykro mi jest , jeśli to się dzieje w ostatniej chwili .
Czy mogę zrezygnować z korepetycji po kilku lekcjach ?
Tak . Można zrezygnować , a potem można też wrócić bez żadnych konsekwencji.
Chęć korzystania z korepetycji jest tylko deklaracją , a nie zobowiązaniem.
Ile czasu trwa lekcja ? Ile mogę wziąć lekcji ? Czy pierwsza lekcja jest za darmo ?
Najkrótsza lekcja to 60 minut , ale może być też 90 minut i 120 minut.
Ilość lekcji to wybór ucznia. Raczej liczby korepetycji nie ustalamy , czas pokaże ile potrzeba.
Nie ma pierwszej lekcji za darmo .
Ile kosztuje jedna lekcja i czy muszę płacić z góry ?
Koszt lekcji 60 minut 300zł , 90 minut 450zł , 120minut 600zł
Płatność odbywa się w dniu lekcji , ale po lekcji (nie ma potrzeby płacenia z góry) .
Jakie są metody płatności ?
Płatności dokonujemy przelewem.